logo-text-web-ic2.png

Je to snadnější, než myslíte...

Prezentace oboru
Automatizované systémy a IT

Co si představit pod názvem Automatizované systémy a IT?

Mnozí z Vás neví co si pod tímto názvem představit. Řeknete si „IT?“ to bude něco s počítači. Ano máte pravdu, ale jen z části. Nejedná se o obor, který by byl zaměřený čistě na informační technologie.

Výuka tohoto oboru je rozdělena do čtyř oblastí, jenž jsou automatizace, elektronika, silnoproudá elektrotechnika, výpočetní a mikroprocesorové techniky. Studenti se naučí konstruovat elektronické obvody ať už prakticky za pomocí praktických cvičení a měření, tak i teoreticky, dále se naučí programovat mikroprocesory a PLC automaty.

Odborná vyuka

Žaci jak již bylo zmíněno mají i praktickou část vyučování, která začíná již od první ročníku a pokračuje až do čtvrtého. Je jí vyčleněn jeden den v
14 denním cyklu, ve třetím ročníku dva dny. Mimo to studenti absolvují 14 denní souvislou praxi v odborně firmě.

Praktická část výuky je zaměřena na zapojování domovní a průmyslové elektroinstalace, dále na návrhy a zhotovení slaboproudých elektronických obvodů. Pro výuku praxí byly na škole zhotovené nové elektro dílny, které studentům zajistí plynulý průběh studia, dále je zde robotická zčebna a učebna pneumatických systémů.

Bonusy

Jaké je profesní uplatnění pro tento obor?

Jelikož se jedná o obor s rozsáhlým zaměřením, které nabízí spoustu možností, tak profesní uplatnění v tomto oboru je velmi široké. 

Absolventi jsou po vystudování připraveni pro profese jako je elektrotechnik, konstruktér, revizní technik, energetik, zkušební technik, servisní technik elektrických zařízení, technik elektronických zařízení, provozní technik, školící technik, správce informačních technologií aj.

Vzhledem k získanému vzdělání mohou žáci rovněž pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Bližší informace a případnou prohlídku školy zajistí metodik oboru:
PaedDr. Michal Bulawa: [email protected]

Created by Levnywebihned.cz